Ze světa

Kam na gigantické houby

7. března 2013 v 18:34 | Olívka

Pokud rádi sbíráte houby a chlubíte se svými úlovky, tak tenhle článek bude pro vás tím nejlepším receptem, jak dosáhnout rekordu co se týče velikosti úlovku. :)

Řepkový olej zdravější než olivový?

14. listopadu 2012 v 10:20 | Olívka
Když už jsem tak včera pátrala po těch zdravých a nezdravých tucích, našla jsem ještě jeden zajímavý článek, kde uvidíte i tabulku různých olejů a tuků, které běžně konzumujeme a jejich složky..můžete tak vybrat opravdu ten nejvhodnější :) Je zajímavé, že vyzdvihují řepkový olej více než olivový, který byl pro mě zatím docela neznámou...také, že už mám hned v kuchyni jeden kousek! ;)

http://www.vitalia.cz/clanky/repkovy-olej/

Proč zemřel Michael Jackson a jiné celebrity

13. srpna 2012 v 22:57 | Olívka
Ano, tento video-seriál vás (možná) přesvědčí o tom, že smrt skvělého zpěváka a především úžasné lidské bytosti - M.Jacksona - nebyla jen pouhou náhodou. A co má společného s Tupacem, Eminemem, Rihannou, Katy Perry, Jay-Z a jinými celebritami?
A to není všechno - ukáže vám, kdo jsou illumináti, co je Nový světový řád a otevře vám oči...

Zkrátka tohle video velmi doporučuji. Ne proto, abyste uvěřili, ale proto, abyste si vytvořili svůj vlastní zdravý názor. Už jen díky informacím, který nám autor v seriálu podává, nemůžeme ničemu jen tak věřit. Svět je ovládán, tak věřte jen sami sobě. Přečtěte si Tajemství, vysílejte do vesmíru pozitivní myšlenky a žijte svůj život naplno, šiřte lásku (i ke zvířatům a přírodě) a optimismus! :)

Veganské právo prudit

22. května 2012 v 18:53 | Olívka
Víte co mi dneska došlo? Vegani mají plné právo prudit a ovlivňovat. Mnoho lidí mi vždycky říká, že nejhorší na veganech a vegetariánech je, že se snaží přimět okolí ke stejnému životnímu stylu. Cha, co asi tak celou dobu dělá zbytek lidstva? Všude to jen hýří reklamami o zdravé stravě, které nám nalhávají nesmysly...KFC tvrdí, že hranolky dělá z čerstvých brambor, maso je krásné a zdravé..všichni kolem nám neustále tlučou do hlavy více či méně pravdivé informace. Takže vegani, vegetariáni, přestaňte se ostýchat ovlivňovat okolí..máte se čím ohradit! A jestli chcete, lžete..

Půjdete ještě do KFC?

9. května 2012 v 8:52 | Olívka

Nepotřebuje komentář..

Žijeme opravdu v "krizi"?

15. února 2012 v 19:37 | Olívka

Velmi zajímavý názor na to, co vlastně ta často diskutovaná krize znamená. Úplně jiný úhled pohledu, který vám otevře oči a pomůže být trochu v nadhledu..:)

Největší frajer!

9. února 2012 v 17:33 | Olívka
Nemohla jsem si odpustit tohle video dále nesdílet. Je to zatím nejlepší řeč, co jsem kdy slyšela. A on? To ani nemluvě...ten musí mít opravdu čisté svědomí. Zajímá vás obsah? Pusťte si to...a hlavně - vydržte až do konce, máte se totiž na co těšit! ;)

Film, který dojme a převrátí vám život naruby

7. listopadu 2011 v 17:34 | Olívka
Jen tak mezi námi, s tím převrácením života naruby to není tak horké. Samozřejmě chci především upoutat vaši pozornost, jak už to v médiích bývá :) Zredukujme tedy tuto množinu lidí o ty, které by to teoreticky nemuselo nikterak ovlivnit - bezcitné obludy, ortodoxní masožravce a slepé "ovce", které vždy táhnou s davem. (+ lidí, kteří už dávno změnili svůj život k lepšímu :))

EARTHLINGS(Pozemšťané)
Tento americký dokument ukazuje zkažený vztah lidstva k přírodě a zvířatům, ale i jiné důležité a hluboké myšlenky. Nestydí se vám ukázat otřesné záběry skrytých kamer z jatek, útulků, cirkusů, atd., ale zároveň celkový dojem nepůsobí brutálně, nýbrž nás přivádí k zamyšlení nad chováním lidstva a nad námi samotnými. Vybízí ignoranty k radikální změně jejich životního stylu. Také si někdy říkáte raději nevědět, co se se zvířaty děje? Raději nevědět, co máte na talíři, abyste si nezkazili chuť? Pak jste právě vy ignoranti, slepé ovce, a díky VÁM právě na světě trpí miliony zvířat. A přitom stačí obětovat chvilku času a změnit sami sebe. Nebojte se vykročit z davu, nebojte se bojovat. Nikdy na to není lepší chvíle, než právě teď!Můj názor:
Tento film mě dohnal k slzám i přesto, že nejsem zrovna citlivý člověk. Bylo mi zle z nás všech, ze mě samotné. Odpovědnost za utrpení ostatních pozemšťanů se nevztahuje jen k těm, který se na tom přímo podílí, ale i na NÁS! O tom i citát: "Právě jsi dojedl oběd. Jakkoliv daleko jsou jatka, jsi spoluviník.",RALPH WALDO EMERSON

To, že jsme rozumově nejvyvintuější druh, nám nedává právo jednat s ostatními životy, jak bychom chtěli. "Čím bezbrannější je živá bytost, tím větší nárok má na lidskou ochranu před lidskou krutostí. ", MÓHÁNDÁS KARAMČAND GÁNDHÍ

A proto obdivuju všechny poctivé vegany i vegetariány, bojovníky za práva zvířat, ale i přírody kolem nás. Tací jsou jediní, kteří nás nevedou do záhuby. A já budu ráda jejich součástí.

Rozcestník II

24. ledna 2011 v 18:51 | Olívka


Věda

 
 

Reklama