Proč?

Taková moje zpověď

3. května 2012 v 18:54 | Olívka
Člověk je bytost sebestředná, bezohledná, líná, lehce ovladatelná, toužící po moci. Nezáleží na vašem IQ, abyste otveřeli oči. Nevím, kde je to tajemství. Nevím, jaký je společný rys lidí, kteří "klapky na očích" sundali. Jsou to snad lidé s nadhledem? Neuzavření do sebe? Stále si nedokážu odpovědět.

Co mě dále irituje? Většina lidí. Proč? Protože se chová davově..jako ovce..nemyslí, neuvažuje. Reklamy, politici, média, kultura, společnost sama nám degeneruje mozky. VYMÝVÁ nám je! Kde je naše schopnost rozumně uvažovat? Neřídit se ostatními? Buďte taky někdy zvědaví a ptejte se..dozvídejte se, co se kolem vás děje. Vybočujte z řady..! Myslete sami za sebe, mějte svůj vlastní názor!

Proč není ve světe spravedlnost? Mám pocit, že snad začnu věřit na Evu a Adama, kteří ochutnali zakázané jabko a tím pokazili mír a lásku, která zde panovala. Nebo je snad tohle zlo součástí "osudu"? Jsou lidé evolučně vedeni k tomu být ovládáni, mít pudy stádového chování? Má to být snad cesta jak si zachovat krk?

Stydím se za ostatní lidi, kteří ani netuší, že by se měli stydět. Žijeme ve slávě, bohatství, přepychu i bídě. Taková nevyrovnanost, ale téměř všude stejný přístup ke všemu živému. Proč nemůžeme žít v souladu s přírodou a světem kolem nás? Představili jste si vůbec někdy svět, kde by lidé nevyužívali pro své potěšení cizí kůži? Vždyť jsme přece natolik inteligentní, abychom si dokázali uvědomit, že to není nezbytné! Odkdy potřebuje člověk kravské mléko? Příroda ho nedělá pro nás, ale pro telátka, aby rychle rostla. Podporuje dělení buněk. Ale dobře, pokud chcete pít kravské mléko, chcete nemoci, chcete rakovinu. Máte to mít.

Mamince se ztratí dítě, pak ho najdou v lese mrtvé. Hned jsou toho plné zprávy! Ach, jaký smutek že? Jako by byl člověk najednou bytost lítostivá a ohleduplná....leda tak *ovno! Dojíme krávy? Dojíme.Takže děláme úplně to samý, akorát maminkám krávám. Způsobujeme jim stejný smutek. A že je mi jich zrovna líto daleko víc než nás lidí. No nedivte se, vrahy taky nikdo nemá rád! ;) A že to jsou jen krávy? Jaké máme právo určovat kdo má či nemá přežít?

Já život přímo miluju a užívám si ho všemi směry. Také využívám to, co člověk vytvořil. Obdivuju vědce, zpěváky, herce, jakýkoliv um. Lidský druh je také potřeba uznávat, ale jen tehdy, pokud krutě nebereme životy jiných druhů a neničíme planetu, jelikož to není místo jen pro nás. Musíme myslet na ostatní a ostatní na nás. Silnější mají chránit slabší.

Chtěla bych žít v míru, spravedlnosti a lásce.

Proč listy opadávají a mají na podzim jinou barvu?

6. února 2011 v 17:51 | Olívka
Podzimní krajina je velmi inspirativní. Dokáže potěšít nejen oko umělců, ale i všech ostatních. Je to způsobeno nádhernými barvami, od hnědé po žlutou. Mnoho stromů nese právě takové listy. Kde se v nich tyto barvy vzaly?

   Zelená barva listů je způsobena chlorofylem, který překrývá všechny ostatní pigmenty. Když je strom připraven listy shodit, vytvoří se na konci řapíku slabá korková vrstvička, která zabraňuje vodě v přístupu do listu. Chlorofyl se rozkládá a objevují se ostatní barvy - žlutá, oranžová, červená, atd.

Proč listy opadávají?
Většina listnatých stromů vypařuje pomocí listů vodu. Voda je do nich přiváděna z kořenů. Protože země bývá na podzim už zmrzlá, nemohou stromy vodu získávat. Aby zabránili dalším ztrátám vody, listy opadávají.
 
 

Reklama