Mé přemýšlivé já

Čas plyne stále rychlejii

8. května 2013 v 19:49 | Olívka
Co je vlastně čas? Čas je pojem, který si lidé nedokáží správně definovat. Je to něco, co mezi prsty nechytíte, ač cítíte, že existuje. Položíte-li tuto otázku některému kontroverznímu fyzikovi, řekne vám, že čas neexistuje. Že vše probíhá ve stejnou dobu najednou. Svět je plný dosud nevysvětlitelných jevů a nezodpovězených otázek, které některé přemýšlivé osoby (to jsem třeba já) mohou opravdu dost natrápit..

Výrok "Čas plyne stále rychleji" je samozřejmě nepravdivý, ač se nám zdá pravý opak. Je to úzkost, kterou pociťujeme, když si uvědomíme, že čas utíká a nelze zastavit. Vše na Zemi se jednou zas "v prach obrátí". Je to krásný, ale také smutný koloběh života. Všechny naše radosti, lásky, životní úspěchy i neúspěchy jednou pohřbí spolu s naším tělem. A pokud naše činy nebudou zapsány aktivním historikem, nebo nebudou vyprávěné u večerních setkáních z generace na generaci, budou zapomenuty. Může se zdát, že je zbytečné žít. Ale dokud žijeme, buďme trochu sobečtí a užijme si to! Celý svět je v našich rukách (respektive v hlavách) a my jsme zde, abychom měli radost, prožívali emoce, splnili si své sny, stvořili veselé rodiny a dělali dobré skutky.

I já mívám občas úzkostlivé stavy. Když totiž člověk dospívá, stává se z něj stále krásnější a uvědomělejší člověk. Ale věřte mi, zastaví se to tak v 19 letech, kdy si uvědomíte, že nechcete přijít o to "náct" a překročit práh k tomu "cet". Je to prostě značka, která vás zařadí mezi ty '"nechutné" dospělé. Chtěli byste zůstat věčně mladí, krásní, duševně na špici a plný očekávání, co se ještě bude dít. A co na to čas? Ne, opravdu nepočká. Ale je tu i ta dobrá stránka - každé překročení nějakého životního prahu vás vynese výš a nabídne nové zážitky a příležitosti. Co takhle skončit s tou nudnou kancelářskou prací a začít prodávat své krásné obrazy? Co si takhle udělat kurz vaření a překvapit své vnoučata novými recepty? Co si takhle dát na vlasy vaši vytouženou červenou, na kterou jste neměla odvahu celých 50 let? Co se takhle přidat mezi dobrovolníky a vyjet do Afriky? Svět je plný příležitostí a krásných momentů! :)

A tak vlastně, na závěr, není nádherné nechat čas plynout a žít jen okamžikem? ;)

Proč zrovna já?

23. dubna 2013 v 15:33 | Olívka
Proč zrovna já? Proč zrovna já jsem skoro-vegankou, svým životním stylem bojující proti utrpení zvířat? Proč zrovna já nosím na zápěstí vytetované číslo "269"? Proč zrovna já vidím to, co jiní nevidí? Protože jsem si to zvolila.

Osud neexistuje. Je to jen slovo, kterým si lidé vysvětlují své životní události a ulehčují si tím přemýšlení, proč se právě to a ono stalo. (Ach, ta věčná lidská jednoduchost!) Ať si kdykoliv položíte otázku, proč zrovna já, vždy je to proto, že jste si to zvolili. Je jedno jestli chtěně, či nechtěně, vědomě, či nevědomě. Prostě to tak máte, jaký jste si to udělali. Vy jste pány svého vlastního světa, dokážete lusknutím prstu změnit krásný a veselý život v depresivní a nicnepřinášející bloumání světem. Všechno je to v hlavě - říkejme tomu psychologie. Mocná to věda. A ačkoliv se to možná příčí uznat vědcům, jejichž poznání a názory na svět rozhodně nemají v lásce cokoliv metafyzického, nadpřirozeného a neprokazatelného, měli by tak učinit. Neboť psychologie, která doteď leží v rukou humanitně založeným lidem, bude jednoho dne násilnicky vytržena a chycena do netrpělivé náruče neurologů. Věřím totiž, že principy vědomí a síla myšlenek bude jednou vysvětlena fyzikálně-biologicko-chemicky.

Zatím stačí jen věřit. Věřit svým myšlenkám a jít dál...

Slzavá zpověď

20. ledna 2013 v 2:44 | Olívka
Vidím všechny jako tupé stádo průměrných lidí, které vlastně neustále dělají to samé! Nejsou schopny vyčlenit z řady, dělat něco jinak. Fotí se v zrcadle, protože to tak dělají ostatní, pijí cuba libre z kyblíku, protože je to COOL. Všechny holky nosí uplé krátké šaty, protože je to SEXY. Hyena možná žije v České republice, protože jsem BLBÁ. Všichni si jdou zatancovat na "opa" gangnam style, protože to teď LETÍ. Všichni pijí kravské mléko, protože to nějakého DEBILA napadlo. Všichni jedí maso, protože ještě neutekli ze svých PRAVĚKÝCH DOB. Všichni chlapi rádi pořádnej STEJK, protože MASO PŘECE DĚLÁ CHLAPA! Kde bereš proteiny? Protože asi neznám ČOČKU. Je mi z toho blivno..algorytmy. Opakované čtecí rámce. Hnus a zánik našich kognitivních schopností. Zamrzlá evoluce. Konec světa. Noemova archa. Jsem černá ovce. Ale nestydím se za sebe, nýbrž za mé bílé stádo...
 
 

Reklama