Člověk

Živý život, aneb naučte se plavat proti proudu

24. května 2013 v 20:51 | Olívka
Je až neuvěřitelné, co vše se můžete dozvědět pokud se podíváte na následující video. A ještě lépe uděláte, když budete sledovat celý kanál ZIVYZIVOT na Youtube.


Je to fascinující, pro mnohé z nás překvapivé, drsné, ale i krásné. Pro mne osobně je to dost motivující na to, abych se nad svým životem zamyslela a rozhodně do mého jídelníčku zapojila více raw stravy. BTW. Pokud jste četli o mé 28-denní očistě, tak se musím přiznat, že jsem to nedotáhla do konce. :) Ano, nezvládla jsem ty lákavé nedělní dobrůtky od mé milované maminky. Ale ne že bych si z toho něco nevzala. Právě naopak. Po týdnu a půl ochutnávání různých zeleninových receptů jsem si některé velmi oblíbila a zařadila do jídelníčku. Naučila jsem se jíst polévky, zeleninové saláty a jiné jídla bez pečiva. Nesnídám své oblíbené zapékané müsli, ale ovoce, které můj den správně nastartuje. Snažím se mou dietu (pro neznalé - slovo dieta neznamená pokus zhubnout, ale dieta = jídelníček, stravování) udržovat tak, aby obsahovala spoustu ozdravných receptů právě z 28-denní očisty, raw stravy a stejně tak si dopřeju nějaké to sladké a nezdravé o víkednu. Naučila jsem se své tělo poslouchat - jím na co mám chuť a nijak se neomezuji. Moje cesta totiž vede jedině tudy -bez omezování a svobodně - nehodlám držet nějaké diety. Budu se řídit svým tělem, to samo si přece řekne, po čem touží. :)

28 - denní očista

8. května 2013 v 19:55 | Olívka
Začínám s očistou na celých 28 dní. Není to rapidní hladovka ani zázračná dieta. Je to milý, celkem nenáročný způsob, jak očistit své tělo od toxinů, solí, přebytečné vody, tuku a lepku.

Jsem na své chuťové buňky opravdu zvědavá, jak to vydrží. Jsem v třetím dni a už myšlenkama zabíhám na vanilkové sušenky, křupavé rohlíky s marmeládou a pořádnou svíčkovou! :) Ale zas ten krásný pocit, když si dáte tolik výživná jídla.

Dnes jsem využila projížďku na kole a u rozkvetlé louky se nasvačila. Čímže? Pampelišky, šťovík a mladé stonky polní bylin. Člověk se v tu chvíli cíti opravdu svobodně! Zkuste to taky..chutná to dobře! :)

A teď už dost o jídle, jinak si budu muset dojít zase pro něco do ledničky. Držte mi palce!

Divné věci, které děláme při spánku

23. července 2012 v 19:32 | Olívka
Posílám odkaz na zajímavý článek. Obzvlášť ta poslední věc, která se nám může stát při spánku je děsivá..! :)

Jak vyzrát na rakovinu přírodní cestou

24. června 2012 v 16:39 | Olívka
Snažila jsem se dát dohromady stručně, ale výstižně všechny poznatky o přírodních lécích, které ničí našeho věčného nepřítele - rakovinu. Doufám, že se někdo inspiruje a že to někomu opravdu pomůže :)

Kurkumin
Kurkumin je přírodní barvivo sytě žluté až oranžové barvy. Světložlutý flavonoid, který se vyskytuje v kořenech zázvoru. Získává se hlavně extrakcí z podzemní hlízy (pakořene) různých druhů zázvorových rostlin rodu kurkuma.
Pokud by byl kurkumin léčivem, oslavoval by se jako jeden z nejlepších vynalezených léků proti rakovině. Jeho uplatnění je široké a jeho účinky jsou známy i v jiných oblastech.

K velmi příznivým a významným účinkům kurkuminu patří jeho vliv na trávicí ústrojí. Zlepšuje trávení tím, že podporuje žaludeční činnost, činnost jater a žlučníku. Zvyšuje tvorbu a vylučování žlučových kyselin a tím napomáhá trávení stravy bohaté na tuky.

Výsledkem silné antioxidační schopnosti kurkuminu je jeho protinádorové působení. U lidí byla doposud kurkuma použita s výbornými výsledky u rakoviny hrubého střeva a prostaty. Kurkumin, jako antioxidant, je vhodný nejen při nádorových onemocněních, ale i při infekčních zápalech jater a toxickém poškození jater.

Kde ho najdeme?
Používá se jako přísada při výrobě kari směsi koření, do hořčice a do worcesterské omáčky. V kuchyni se užívá jako přísada do orientálních, asijských a indických zeleninových jídel, na dušená a pečená masa, do polévek a omáček.

Kvercetin
Kvercetin je jedním z nejsilnějších a nejrozšířenějších biologicky aktivních flavonoidů.

Kde ho najdeme?
Podobně, jako je tomu u většiny flavonoidů, jsou jeho nejbohatším zdrojem barevné a zelené rostlinné části. Vysoké koncentrace se nacházejí v běžně přijímaných potravinách jako cibule (300 mg/kg čerstvé váhy), jablka (21-72 mg/kg), kapusta (100mg/kg), červené víno (4-16mg/l) a zelený a černý čaj (10-25 mg/l) a také např. v borůvkách a jiných bobulovinách, v třešních, v bylinách (např. kopřiva, libeček, kapary), v brokolici či tykvi. Tepelnou úpravou nebo zmrazením se neničí.

Resveratrol
Je jedním z flavonolů se silnými antioxidačními účinky. Podporuje uvolňování cholesterolu ze stěn cév, zejména tím, že zvyšuje hladinu HDL ("hodného cholesterolu"), snižuje viskozitu krve, podporuje činnost výstelky cév, zlepšuje citlivost vůči inzulinu a obecně chrání před patologickými změnami, v jejichž důsledku nastává infarkt nebo ateroskleróza. A nakonec, studie prokazují na jeho jedinečnou schopnost působit proti rakovině ve všech stádiích nádorového bujení.

Kde ho najdeme?
V červeném víně (připomínám - pro zachování účinku prospěšného ku zdraví v malém množství - cca 2dcl), v bobulích hroznů a jiném bobulovitém ovoci, ořechy, zejména vlašské, pekanové i pistácie.

Vitamin D
Ne všichni vědí, že mnoho nemocí je způsobeno nedostatkem vitaminu D, a že se stále zvyšuje počet lidí s jeho nedostatkem. To je typické zvláště pro lidi, žijící ve městech a domech se silnými zdmi, kde vrstvy betonu a skla brání působení UV paprsků na kůži. Pro lidi, kteří tráví většinu svého času doma a mají nedostatečně dlouhou dodávku slunečního světla po celý rok.

Vědci referovali o tom, že vitamin D může mít ochranou i terapeutickou funkci při rakovině na základě těchto mechanismů svého působení:
  • zvyšuje odumírání(apoptózu) mutovaných buněk, jejichž množení by vedlo ke vzniku nádorů
  • snižuje rychlost dělení nádorových buněk
  • programuje buňky k tomu, aby se diferenciovaly (což rakovinné buňky nedokáží)
  • redukuje růst nových cév a tím omezuje krevní zásobení vznikajících nádorů

Vynechání železa
Zejména červené maso - bylo dokázáno, že růst mnoha typů nádoru podporuje.


Vynechání mléčných výrobků
Obsahují látky urychlující buněčné dělení, které měly za za úkol podpořit rychlý růst mláďat koz a krav. Někteří lidé, jakožto jediní organismy, kteří si evolučně dokázali vytvořit enzym na rozklad laktózy, tyto produkty konzumují. Protože jsou již nezávislí na matčině mléku, tyto látky mohou urychlit buněčné dělení rakovinných buněk. Je proto důležité tyto produkty vynechat, nebo alespoň omezit.

Jak vypadá mozek poškozený alkoholem

5. června 2012 v 20:27 | Olívka
Nedávno jsem četla jeden biochemický článek o tom, jak na člověka působí alkohol. Myslím, že by vás mohl zajímat tento obrázek, na kterém je vidět jak vypadá zdravě vyvinutý mozek dítěte narozeného matce, která se vyvarovala požívání alkoholu během těhotenství (vlevo). Na druhém pak mozek dítěte ve stejném věku, který přišel na svět bohužel od matky, která alkohol pila. Je zvláštní vidět, kolik hmoty z něj ubylo. Chudák dítě..:)

Co jsou to vlastně sliny?

25. ledna 2011 v 21:03 | Olívka

Příště se zamyslete nad tím, co si s partnerem vyměňujete ;) :D

Sliny
- obsahují 99% vody, ptyalin, mucin a lyzozym.

Voda sousto navlhčuje.
Ptyalin je enzym, který tráví škroby.
Mucin je hlenová složka, která zajišťuje kluzkost sousta.
Lyzozym ničí bakterie a choroboplodné zárodky.

Lyzozym je jeden z důvodů, proč si mnoho živočichů líže rány.
Nové studie dokazují, že v ústech se tráví nejen cukry, ale i tuky. Takže i hubnoucí metoda chew-and-spit má své mouchy..
 
 

Reklama