Čas plyne stále rychlejii

8. května 2013 v 19:49 | Olívka |  Mé přemýšlivé já
Co je vlastně čas? Čas je pojem, který si lidé nedokáží správně definovat. Je to něco, co mezi prsty nechytíte, ač cítíte, že existuje. Položíte-li tuto otázku některému kontroverznímu fyzikovi, řekne vám, že čas neexistuje. Že vše probíhá ve stejnou dobu najednou. Svět je plný dosud nevysvětlitelných jevů a nezodpovězených otázek, které některé přemýšlivé osoby (to jsem třeba já) mohou opravdu dost natrápit..

Výrok "Čas plyne stále rychleji" je samozřejmě nepravdivý, ač se nám zdá pravý opak. Je to úzkost, kterou pociťujeme, když si uvědomíme, že čas utíká a nelze zastavit. Vše na Zemi se jednou zas "v prach obrátí". Je to krásný, ale také smutný koloběh života. Všechny naše radosti, lásky, životní úspěchy i neúspěchy jednou pohřbí spolu s naším tělem. A pokud naše činy nebudou zapsány aktivním historikem, nebo nebudou vyprávěné u večerních setkáních z generace na generaci, budou zapomenuty. Může se zdát, že je zbytečné žít. Ale dokud žijeme, buďme trochu sobečtí a užijme si to! Celý svět je v našich rukách (respektive v hlavách) a my jsme zde, abychom měli radost, prožívali emoce, splnili si své sny, stvořili veselé rodiny a dělali dobré skutky.

I já mívám občas úzkostlivé stavy. Když totiž člověk dospívá, stává se z něj stále krásnější a uvědomělejší člověk. Ale věřte mi, zastaví se to tak v 19 letech, kdy si uvědomíte, že nechcete přijít o to "náct" a překročit práh k tomu "cet". Je to prostě značka, která vás zařadí mezi ty '"nechutné" dospělé. Chtěli byste zůstat věčně mladí, krásní, duševně na špici a plný očekávání, co se ještě bude dít. A co na to čas? Ne, opravdu nepočká. Ale je tu i ta dobrá stránka - každé překročení nějakého životního prahu vás vynese výš a nabídne nové zážitky a příležitosti. Co takhle skončit s tou nudnou kancelářskou prací a začít prodávat své krásné obrazy? Co si takhle udělat kurz vaření a překvapit své vnoučata novými recepty? Co si takhle dát na vlasy vaši vytouženou červenou, na kterou jste neměla odvahu celých 50 let? Co se takhle přidat mezi dobrovolníky a vyjet do Afriky? Svět je plný příležitostí a krásných momentů! :)

A tak vlastně, na závěr, není nádherné nechat čas plynout a žít jen okamžikem? ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama