Kam na gigantické houby

7. března 2013 v 18:34 | Olívka |  Ze světa

Pokud rádi sbíráte houby a chlubíte se svými úlovky, tak tenhle článek bude pro vás tím nejlepším receptem, jak dosáhnout rekordu co se týče velikosti úlovku. :)Na Ukrajině, po 26. červenci 1986, kdy došlo k doposud největší jaderné havárii v historii, bylo zasaženo i daleké okolí Černobylu radioaktivními vlnami a vše živé i neživé bylo ozářeno. Mnozí nepřežili, mnozí onemocněli, mnozí rodili nemocné potomky, ale co bylo jisté - nikdo nechodil na houby. Tím spíš, že houby díky svému povrchu a pigmentům dokáží vstřebat kovy, které jsou radioaktivní a udrží se v jejich těle (nejvíce radioaktivní bývají právě velmi oblíbené hřiby).
A ejhle, člověk nesbíral..houby rostly a rostly až se z nich staly někdy i půlmetrové organismy!! Samozřejmě byly konzumovány dalšími obyvately lesů, ale kupodivu to nemělo takový dopad jako když člověk pročesává lesní půdu.

No a co je zajímavé - prý tam rostou obrovitánské houby dodnes. Pan profesor nám dneska na přednášce dokonce sdělil, že se tam hodlá na podzim vypravit, dostal totiž nabídku. Tak jsem zvědavá, jestli nám do Čech taky nějaký ten KUS (nelze řikat kousek) houby přiveze :) A ti z vás, kteří nelení a chtějí mít taky takový úlovek doma, tady máte nápad jak to získat. Ovšem, radím, zabalte si s sebou antiradioaktivní oblek, neboť se domnívám, že z této krajiny radioaktivita jen tak rychle nevymizí..a houby? Raději naložit do octa, alkoholu, soli a třeba si ji můžete vystavit do akvária v obýváku místo rybiček. ;)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama