Listopad 2012

Řepkový olej zdravější než olivový?

14. listopadu 2012 v 10:20 | Olívka |  Ze světa
Když už jsem tak včera pátrala po těch zdravých a nezdravých tucích, našla jsem ještě jeden zajímavý článek, kde uvidíte i tabulku různých olejů a tuků, které běžně konzumujeme a jejich složky..můžete tak vybrat opravdu ten nejvhodnější :) Je zajímavé, že vyzdvihují řepkový olej více než olivový, který byl pro mě zatím docela neznámou...také, že už mám hned v kuchyni jeden kousek! ;)

http://www.vitalia.cz/clanky/repkovy-olej/

Hubnutí a jiné léčebné účinky omega - 3 mastných kyselin levně a kvalitně! Aneb přednáška na týdnu vědy a techniky trochu jinak ;)

13. listopadu 2012 v 13:55 | Olívka
Dnes ráno jsem se zúčastnila jedné z mnoha přednášek projektu Týden vědy a techniky AV ČR. Přednáška nesla jméno Omega 3 rybí oleje vs. obezita a byla opravdu velmi zajímavá. Např. jsem se dozvěděla, že naprosto nejhůře co se týče procentuálního zastoupení obézních lidí v zemi jsou na tom země Arabského poloostrova! Amerika až na druhém místě.. dále snad nějaký stát u Indie.
Česká republika je na tom oproti celému světu poměrně dobře, i přesto u nás trpí obezitou každý třetí muž a pátá žena! Přednášející, RNDr. Ondřej Kuda, Ph.D., krátkým statistickým úvodem o obezitě navázal na téma omega 3-mastných kyselin. Vyzdvihoval především dvě konkrétní kyseliny EPA a DHA, které jsou obsaženy v mořských rybách a jejich léčebné účinky na tělo. Urgentně nám opakoval, ať jíme mořské ryby alespoň 2x týdně! A přestože to určitě myslel dobře, tak jsem tam tak seděla a střídavě podléhala pokušení vykřiknout, že když už jíst ryby, tak by bylo dobré aspoň zmínit, že né tuňáka, sardinky, tresky a jiné, co jsou na pokraji vyhynutí! (více TADY) Přeci jenom když je to takový studovaný člověk s tituly, má být na úrovni! A lidé na úrovni by se měli zajímat nejen o lidské zdraví, ale také o všechno ostatní živé na naši planetě..