Co jste možná nevěděli o medu

25. května 2012 v 21:10 | Olívka |  Vědeli jste, že..
Med je jedna z běžných součástí lidského jídelníčku. Ať už se jedná o ten rostlinný, či o včelí med. Je historicky nejstarším sladidlem.

Hlavní součástí této zázračné tekutiny je monosacharid glukóza a fruktóza, které vznikají štěpením sacharózy enzymem sacharózou. A kde se tento enzym nachází? Právě v žaludku včely. Včela vlastně spolkne nektar sebraný z květů a v žaludku ho přetráví. Poté ho "zvrací" do jednotlivých buněk pláství, kde med dozrává.

Krystalizace medu
Každý nákupce poctivého PRAVÉHO medu se někdy potýká s krystalizací, jež je většinou nechtěná. Jak k ní dochází? Krystalizaci způsobuje glukóza, která ztrácí vodu a stává se z ní tzv. monohydrát, shlukuje se a tvoří síťovitou strukturu. Voda, která se krystalizací uvolňuje, zvyšuje vlhkost medu, a ten je pak více ohrožený fermentací kvasinkami. Krystalizaci ovlivňuje mnoho faktorů. Dochází k ní, pokud je v medu příliš velké množství glukózy, může být vyvolána částečkami prachu, pylu. Některé druhy medu mají větší tendenci krystalizovat než ostatní - např. med z vojtěšky, pampelišky, či řepky.

Krystalizování medu lze předcházet čistotou a kvalitním skladováním, nejlépe při teplotě 10°C. Pokojová teplota naopak krystalizaci medu podporuje. Mírné zahřátí na teplotu 60°C tomuto procesu brání, ale ničí se jím některé cenné látky a dochází k degradaci medu.

Umělý med
Z řepného cukru lze snadno vyrobit napodobeninu medu chemickou reakcí. Vazba mezi glukózou a fruktózou je velmi slabá, lte ji tedy rozštěpit nejen pomocí enzymu sacharázy, ale také pouhým zahřátím řepného cukru v lehce kyselém prostředí. Umělý med tedy získáváme například i při vaření marmelády (když zahříváme řepný cukr v kyselém prostředí ovocné směsi).

zdroj: Proč se klepou řízky, Vladimír Mikeš
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 baarel baarel | Web | 26. května 2012 v 22:18 | Reagovat

vojáci wehrmachtu, by mohli vyprávět o umělém medu ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama