Listopad 2011

Film, který dojme a převrátí vám život naruby

7. listopadu 2011 v 17:34 | Olívka |  Ze světa
Jen tak mezi námi, s tím převrácením života naruby to není tak horké. Samozřejmě chci především upoutat vaši pozornost, jak už to v médiích bývá :) Zredukujme tedy tuto množinu lidí o ty, které by to teoreticky nemuselo nikterak ovlivnit - bezcitné obludy, ortodoxní masožravce a slepé "ovce", které vždy táhnou s davem. (+ lidí, kteří už dávno změnili svůj život k lepšímu :))

EARTHLINGS(Pozemšťané)
Tento americký dokument ukazuje zkažený vztah lidstva k přírodě a zvířatům, ale i jiné důležité a hluboké myšlenky. Nestydí se vám ukázat otřesné záběry skrytých kamer z jatek, útulků, cirkusů, atd., ale zároveň celkový dojem nepůsobí brutálně, nýbrž nás přivádí k zamyšlení nad chováním lidstva a nad námi samotnými. Vybízí ignoranty k radikální změně jejich životního stylu. Také si někdy říkáte raději nevědět, co se se zvířaty děje? Raději nevědět, co máte na talíři, abyste si nezkazili chuť? Pak jste právě vy ignoranti, slepé ovce, a díky VÁM právě na světě trpí miliony zvířat. A přitom stačí obětovat chvilku času a změnit sami sebe. Nebojte se vykročit z davu, nebojte se bojovat. Nikdy na to není lepší chvíle, než právě teď!Můj názor:
Tento film mě dohnal k slzám i přesto, že nejsem zrovna citlivý člověk. Bylo mi zle z nás všech, ze mě samotné. Odpovědnost za utrpení ostatních pozemšťanů se nevztahuje jen k těm, který se na tom přímo podílí, ale i na NÁS! O tom i citát: "Právě jsi dojedl oběd. Jakkoliv daleko jsou jatka, jsi spoluviník.",RALPH WALDO EMERSON

To, že jsme rozumově nejvyvintuější druh, nám nedává právo jednat s ostatními životy, jak bychom chtěli. "Čím bezbrannější je živá bytost, tím větší nárok má na lidskou ochranu před lidskou krutostí. ", MÓHÁNDÁS KARAMČAND GÁNDHÍ

A proto obdivuju všechny poctivé vegany i vegetariány, bojovníky za práva zvířat, ale i přírody kolem nás. Tací jsou jediní, kteří nás nevedou do záhuby. A já budu ráda jejich součástí.